Geoblog.pl    jacekl    Podróże    Wietnam/Kambodża/Tajlandia_2010/11    Ale Sajgon

Ale Sajgon

Wietnam
Wietnam, Ho Chi Minh City

Jestem w Sajgonie, Dystrict 1. wcale nie latwo bylo znalesc tani schludny lokal po dlugich poszukiwaniach trailismy za 6$ na glowe. jest czysto choc ciasno i bez okna. ale co tam w koncu tylko tam spimy. Pokoje ktore ogladalismy za 5$ wolaly o pomste do nieba te tanie i przyzwioite wynajeta. sa oczywiscie bez problemu za 10$ ale po diabla placic skoro sie tylko spi. wiecej zostanie na cole;)
Przytlacza mnie to miasto, nie moge tu normalnie oddychac. Stanowi pomieszanie zachodu i Azji. Tak jak Hanoi przyjalem na klate i pomomo okropnego scisku ruchu ulicznego dalo sie wytrzymac to tutaj to mnie przerasta. moze to juz zmeczenie w koncu zbliza sie polmetek. dzis zwiedzalismy miasto - tradycyjnie hala targowa, Pomnik Wujka Ho, Opera, katedra Noter Dam, poczta, pagoda, muzeum pozostalosci wojennych. tak na prawde to polecam muzeum. jest oczywiscie pokazane z punktu widzenia wietnamskiego i glownie eksponuje okrucienstwo USA ale ma ciekawy zbior sprzetu pozostawionego przez amerykanow. Jak sie oglada filmy wojenne o Wietnamie to nawet nie jest sie w stanie wyobrazic jak ciezki i niejednokrotnie duzy byl ekwipunek taszczony przez zolnierzy przedzierajacych sie przez dzungle. na mnie to zrobilo wrazenie. Wreszcie z bliska zozaczylem smiglowiec Huey - glownego bochatera scen batalistycznych - raczej komfortu w nim nie bylo.
Ruch straszny, skutery jezdza wszedzie lacznie z chodnikami. Smrod spalin powala. dzis popatrzymy troche na nocne zycie po wokol nas klebia sie tabuny turystow. Wszedzie swiatla, neony bary i restauracje. ceny raczej normale. Miasto zdaje sie nie zasypiac.
Sniadanie - 2$ obiad max 4$ z duzym Tigerem. Piwo od 0,5$ w sklepie do 0,80$ w knajpie za 0,33, 0,66 kosztuje wknajpie 1,1$, woda 1,5l - 0,25$,
Jutro wycieczka do delty Mekongu czyli jazda obowiazkowa:)

sylwatom - 2011-01-07 18:38
To klimaty jak z " Czasu Apokalipsy " tym bardziej ,że wkrótce zawitasz do Kambodży a tam Mekongiem przemieszczali się bohaterowie filmu , w kraju dla odmiany odwilż przemieszana z gołoledzią
pozdrawiam i czekam na dalsze relacje !

geminus
geminus - 2011-01-07 22:51
Delta jest fajna ale robiona komercyjnie. Zycze wielu przyjemnych wrazen. Pozdrawiam.

sylwatom - 2011-01-10 19:51
co tak zamilkłeś ? Już jesteś w Kambodży ?

somsiad Marysia
somsiad Marysia - 2011-01-11 10:25
panie ,pisz pan ,chyba ze do tego garnituru nabyles Rolexa i teraz kasy na neta ni ma:)Ja Ci powiem to wszystko fake sa........

Zbignief
Zbignief - 2011-01-11 12:41
może nam kolega sie przyłączył do wesołej ferajny kolonela Kurza;)

na lewo od Mariana
na lewo od Mariana - 2011-01-12 09:56
a moze nam kolega zeszedl na obczyznie ? ale nie ma tego zlego ,stypa bedzie Zbignieffie i legalnie bedziem mogli kirzyc ze 4 dzionki :D

sylwatom - 2011-01-12 17:21
Czemu mu tak żle życzysz toż rodzina za cargo do kraju majątek wydałaby !

ciemniejsza strona Manka
ciemniejsza strona Manka - 2011-01-12 22:05
przestan sie mazac ,nafaszeruje sie te nedzna ludzka powloke wysokiej jakosci zielem i sie zwroci kilkakrotnie :) ino trzeba dbac coby po zielu nie zmarchwystal :D

jacekl
Jacek