Geoblog.pl    jacekl    Podróże    Wietnam/Kambodża/Tajlandia_2010/11    Ha Long

Ha Long

Wietnam
Wietnam, Hạ Long

Robimy program obowiazkowy. Tak jak Hanoi mi siebardzo podobalo o tyle Ha Long mnie zawiodlo. Dziesiatki tysiecy turystow w porcie. Statki wyplywaja z portu jak w Hong Kongu w kolumnie. Nie ma skrawka wody aby nie widziec jakies lajby i slyszec disla. Do tego zapach spalin. Przemysl i 0 romantyzmu. Same formacje krasowe piekne. Zaliczamy Jaskinie Niespodzianek, podobna do jaskini Raj ale po diabła oswietlili ją różnokolorowymi światłami jak w dyskotece. Potem wioza nas na kajaki. Tak jak cala reszte, ruch jak na Krupowkach. A ceny jak na Batorym piwo 5 zl małe..

Niestety nie ma to nic wspolnego z obrazkami jakimi zachwycal sie Clarkson podczas wyprawy skuterami przez Wietnam. Szkoda kasa zabila nature. I do tego nacieli nas na jakies 20 $ na wycieczce.

ZNALAZL SIE MOJ PLECAK. Polecilem by odeslali go do Szczecina. Nawet nie mialem pojecia ile mialem w nim zbednych rzeczy bez ktorych mozna sie obejsc:)

sylwatom
sylwatom - 2010-12-29 16:45
No widzisz w przrodzie nic nie ginie pozdrowienia z zaśnieżonych Warzymic i czekam na foto !

geminus
geminus - 2010-12-29 19:32
Teraz w Hoi An walniesz sobie garniaczek na miare i bedzie gites. Polecam koszule szyte na miare. Wesolej zabawy noworocznej. Pozdrawiam.

Svenisko Domowe
Svenisko Domowe - 2010-12-29 22:02
Zgadza sie ,w naszym zyciu jest masa zbednych rzeczy .....np.zony :)

Filip
Filip - 2010-12-30 10:01
Dobrze znajomi radzą Tobie. Kup sobie dużo koszul i z kilka garniaczków na miarę, bo jak już wrócisz do roboty to będziesz dużo jeździł na spotkania. ;o) Skoro z Ciebie taki podróżnik to naszym PKP będziesz miał same ekstremalne wyprawy ;o)

jacekl
Jacek