Geoblog.pl    jacekl    Podróże    Meksyk - chwytam bakcyla    Jak sie to robi z kaktusa

Jak sie to robi z kaktusa

Meksyk
Meksyk, Tequila

Dobre szybko sie kończy i wracamy do Guadalahary. Zatrzymujemy się w miejscowości Tequila gdzie idziemy do jednej z wielu tutejszych destylarni. Razem z grupą amerykanów zwiedzamy fabryczkę tego legendarnego trunku. Przechodzimy całą linie produkcyjną od pola do sklepu z trunkami. Miałem okazję zabłysnąć kiedy oglądaliśmy końcowy etap destylacji. W metalowych kadziach (przed rozlaniem do beczek) znajdował się trunek o mocy powyżej 70%. Amerykanie mdleli na sam zapach bezbarwnego płynu. Ja natomiast bez wahania wychyliłem miarkę budząc pomruk niedowierzania. Muszę powiedzieć, ze było to o niebo lepsze niż produkt finalny.
Na koniec degustacja i ewentualne zakupy (ceny z kosmosu). Poprzestajemy na punkcie pierwszym i zaczynam mieć już serdecznie dosyć smaku tequili.

anjo
anjo - 2013-01-25 22:20
tekila jest pyszna.!!!

chetnie bym pojechalaaale wydaje mi sie niebezpieczny meksyk, jakos tak unikam takze egiptu..

pozdr

jacekl