Geoblog.pl    jacekl    Podróże    Czarnogóra 2012    Intro

Intro

Czarnogóra
Czarnogóra, Petrovac

Dzis udalo sie wreszcie ponurkować.
Centrum nurkowe w Petrovacu to ośrodek osobliwy. Miesci się na zapleczu Cuba Bar. Prowadzi go jegomość o fizis żołnierza co jest wielce prawdopodobne bo ma amputowana nogę poniżej kolana. Nie za bardzo interesują go papiery i certyfikaty. Również uprawnienia i limity głębokości są umowne. Centrum jest certyfikowane przez CMAS – cokolwiek by to nie znaczyło. Mówi po angielsku w sposób komunikatywny. Adres: www.petrovacdivingcenter.me
Na początek wybrałem opcje intro aby zanurkować z pierworodnym. Dla mnie też było dobrze przypomnieć sobie detale z kursu. Sprzęt który otrzymaliśmy był w średnim standardzie. Byłem ewidentnie nie dociążony. Jak na intro przystało zeszliśmy tylko na 6 m. Szału nie było – jeżowce i drobne rybki, dno piaszczyste. Muszli nawet klozetowych nie było.
Zdjęć nie ma bo obładowani sprzętem (ciężkie jest życie nurka na powierzchni jak mawiał mój instruktor) nie mieliśmy jak ich robić.
Synu się podobało więc zapał trzeba będzie przekuć na kurs w Polsce.
Cena nurkowania w zależności od posiadanego sprzętu od 35 do 45. Przy seriach zniżki. W pobliżu Petrovaca jest 11 lokalizacji nurkowych w tym groty i wraki. Max głębokość to 40 m.

Teraz siedzimy w Cafe Cuba popojamy piwko i oglądamy Slask W. gra koszmarna ale piwko smaczne i pożywne. Pozdrowionka dla zmokniętych od czerwonoskórych.

genek
genek - 2012-07-18 22:49
slask wygral 2:0!!! mysle ze ci z petrovaca nie sa za tymi z podgroricy podobnie jak ci ze szczecina i wawy nie sa za tymi z wrocka.

jacekl - 2012-07-19 12:58
Dobrze, że wygrali a na obczyźnie to nawet Lechowi bym kibicował:) Ale faktycznie zainteresowanie było żadne. Tak na marginesie to kwaterę mam dokładnie na przeciwko stadionu OFK Petrovac - 5 miejsce w lidze.

sylwatom
sylwatom - 2012-07-19 13:29
Pozazdrościć !!!!!!!!!!!!!!!!! Przede mną jutro wyzwanie kolejowe we Wronkach wykoleiło się 8 wagonów i rozwaliło tory Mewa pojedzie przez z Poznania przez Oborniki , Piłę i z Piły do Krzyża w Szczecinie zamiast o 21.00 będę około 24.00 od wtorku naprawiają ale jakoś słabo im to idzie ofiar nie było bo skład towarowy był to sensacji dużej nie ma i laskę na to kładą , kto by tam do Szczecina jechał i po co ???????????????

jacekl - 2012-07-19 15:58
Mam nadzieje, ze przez tydzień naprawią, ale i tak jadę nocnym to najwyżej dłużej pośpię. Lucjan czerwony jak rak wiec też jak za duzo to nie zdrowo. Najlepsze przed Panem

Sven z oboma
Sven z oboma - 2012-08-27 22:05
ja znam kure bez nogi tez pewnie byla zolnierzem :D

Jacek

18.05.2016 - 19.05.2016